Öğrencilerden Nizip Belediyesi Bilim Merkezi’ne tam not 

Öğrencilerden Nizip Belediyesi Bilim Merkezi’ne tam not 

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın çocukların ve gençlerin eğitim ve gelişimlerine verdiği önem doğrultusunda projelendirilen Bilim Merkezi, deney yaparak bilimin eğlenceli dünyasını tanımak isteyen öğrencilerin uğrak noktası haline geldi.

Belediyenin eski hizmet binasında hayata geçirilen projeyle içerisinde, robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri, zeka oyunları ve daha bir çok uygulamayı barındıran Bilim Merkezi’ne gelen öğrenciler, öğretmenler nezaretinde alanlarındaki konular üzerinde çalışma fırsatı buluyorlar.

Verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ortaokul 5’inci sınıf öğrencisi Ezgi Özer, ‘’Burası gerçekten çok güzel bir yer burada hem robotik kodlama öğreniyoruz hem de uçak yapıyoruz keyifli bir şekilde güzel şeyler öğreniyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.  

Ortaokul öğrencilerinden Mehmet Kerem Bozfırat ise, ‘’Bilim Merkezinde algoritma, robot, dron ve uçak yapıyoruz burası bizim için düşünülmüş en güzel yerlerden ve çalışmalardan bir tanesi bu sebeple Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Öğrencilerden Seval Eylül Sağır’da ‘’Buranın bizim gelişimimize katkı sağlayacak olması bizi çok mutlu etti ben burayı çok beğendim burası çok güzel bir ortam başkanımıza bizi düşünüp bu güzel alanı hazırlattığı için teşekkürlerimi sunuyorum’’ ifadelerine yer verdi.