Nizip Devlet Hastanesi inşaatı sürüyor

Nizip Devlet Hastanesi inşaatı sürüyor

Nizip ilçesi Dutlu mahallesine yapılan 400 yatalı Nizip Devlet Hastanesi inşaat çalışmaları sürüyor.
Yapım ihalesi 14 Aralık 2020 yılında gerçekleşen ve 100 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastanenin inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor.

Nizip ilçesine her alanda olduğu gibi sağlık alanında büyük yatırımların yapıldığını ifade eden Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, şöyle devam etti:

"İlçemizde şuanda sağlıkta çok hızlı bir yatırım sürecini yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle hastanemizin inşaat çalışmaları sürüyor.İnşaatımızı inceledik, geceli gündüzlü çalışmalar devam etmektedir. Hastanemiz tamamlanmasıyla birlikte toplamda 400 yatak kapasitesi ve bünyesinde 11 tanesi acil serviste olmak üzere toplam 128 poliklinik, 2'si günübirlik olmak üzere toplam 12 ameliyathane, 22 yataklı diyaliz merkezi ve 6 röntgen, 4 USG, 1 MR, 1 BT, 1 Mamografi, 1 kemik dansitometri ve 1 ESWL cihazlarını barındıran görüntüleme sistemiyle hizmet verecektir. Sadece ilçemize değil, bölgedeki yakın ilçelere de güçlü bir sağlık hizmeti sunacak olan hastanemizin ilçemize kazandırılmasında büyük emekleri olan Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve Milletvekilimiz Ali Şahin'e, tüm Gaziantep milletvekillerimize ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ediyorum."