Nizip'te 80 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlandı
![Nizip'te 80 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlandı](http://bizimnizipgazetesi.com/uploads/images/image_750x_6011d68c9a6b6.jpg)
Nizip'te 80 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlandı
COVID-19 pandemisine yanıt vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmesi planlanan müdahalelerden biri de kitlesel COVID-19 aşılamasıdır.
Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla uygulanacaktır.
Nizip ilçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 80 yaş ve üzeri vatandaşlarımız COVİD-19 aşılarını bağlı oldukları Aile Sağlığı Merkezlerine (Sağlık Ocakları) başvurarak yaptırabilecekleri belirtildi.
Açıklamada vatandaşlarımızın COVİD-19 aşısına ulaşmak için yapmaları gerekenler bakanlığımızın hazırladığı kılavuzda belirtilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için covid19asi.saglik.gov.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz