KORUMA KURULUNUN 3. OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

KORUMA KURULUNUN 3. OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığının 2022 yılı 3. olağan toplantısı Nizip Denetimli Serbestlik Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı Nizip Cumhuriyet Savcısı Şenkut Evren'in başkanlığında; Nizip Denetimli Serbestlik Müdürü İsa Küçük, Nizip Belediye Başkan Yardımcısı Salih Uygur, Nizip T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Ayşenur Abalı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı V.H.K.İ Yahya Söğüt, Nizip İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik, Ziraat Bankası Müdürü İsmail Türkmen, Halk Bank Müdürü Hacı Mustafa Çevik,  Nizip Baro Temsilcisi  Süleyman Çiçek, Nizip Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Abuzer Kepeli, Türk Kızılayı Nizip Şubesi Başkanı Müslüm Taşdemir ve Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu katıldı.
Toplantıda; Bir önceki toplantıda alınan kararlar iş yönelik yapılan çalışmalar, ihtiyaç sahibi yükümlülere yapılan yardımlar ve iş başvurusunda bulunan yükümlülüklerin talepleri değerlendirildi. Toplantı koruma kurulu üyelerinin dilek ve temennileriyle sona erdi. 
Toplantı bitiminde  Nizip Denetimli Serbestlik Müdürlüğü  içerisinde koruma kurulu üyelerini destekleri ile oluşturulan Sosyal Marketin açılışı yapıldı.
Nizip Denetimli Serbestlik Müdürü İsa Küçük;”Sosyal market ile cezaevlerinden tahliye olan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerden yardıma muhtaç olanlara ve ailelerine gıda, giyim, kırtasiye gibi birçok ihtiyaçları karşılanması ve bu sayede suça karışan kişilerin, yeniden topluma kazandırılmaları sürecinde yalnız olmadıklarını hissettirmek amaçladıklarını”ifade etti. Açılışın ardından Nizip Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından  eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında yükümlülerin boş zamanlarını değerlendirmelerini, toplumsal hayata uyumlarını kolaylaştırmak, olumlu davranış modelleri geliştirmek ve topluma yararlı birer birey olmalarını sağlamak amacı ile Nizip İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde açılan Ebru Kursunda yapılan ebru çalışmaların sergisi gezildi.