Taziye evleri sinek ve haşerelere karşı ilaçlanıyor

Taziye evleri sinek ve haşerelere karşı ilaçlanıyor

Taziye evleri sinek ve haşerelere karşı ilaçlanıyor

Nizip Belediyesi ekipleri tarafından halkın ortak kullanım alanlarından olan ‘Taziye Evleri’nde haşerelere karşı ilaçlama çalışması yapıldı.

Vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesini hedefleyen Nizip Belediyesi, sinek ve haşerelere karşı başlatmış olduğu ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde devam eden çalışmalar kapsamında doğal hayat ve biyolojik dengeye uyumlu Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile başta park, yeşil alan, ve çöp konteyneri olmak üzere tespit edilen tüm alanları titizlikle ilaçlayan ekipler, Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın talimatları doğrultusunda taziye evlerinde de ilaçlama yaptı.

Taziye evlerinin iç ve dış kısmını yoğun bir şekilde ilaçlayan ekipler, yaptıkları çalışma ile haşere ve sinekten dolayı oluşabilecek sorunun önüne geçerek ayrıca taziye evleri yakınlarında bulunan çöp konteynerlerini de temizleyerek ilaçlamasını yaptılar.

Haşereyle mücadelede vatandaşlara da görev düştüğüne dikkat çeken yetkililer, vatandaşları özellikle sıcak havalarda çöplerin rastgele çevreye bırakılmaması ve çöplerin ağzı kapalı bir şekilde çöp konteynerlerine atılması konusunda uyardı.