Tam Kapanmada Nizip Devlet Hastanesi Randevu İle Çalışacak

Tam Kapanmada Nizip Devlet Hastanesi Randevu İle Çalışacak

Tam Kapanmada Nizip Devlet Hastanesi Randevu İle Çalışacak

İçişleri Bakanlığı 17 gün sürecek olan tam kapanma genelgesini yayınmasının ardından Hastanelerin nasıl çalışacağı merak konusu olmuştu. 

Nizip Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Burak Utku Uzun, 29 Nisan Perşembe başlayacak ve 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar sürecek olan tam kapanma günleri içinde hastane randevusu olan vatandaşlar randevu alarak polikliniklerde muayene olacaklarını ancak 10-11-12 Mayıs tarihlerinde memurların idari izinli sayılmaları nedeniyle sadece Devlet Hastanesi Mehmet Cankesen Acil Ünitesinin hizmet vereceğini söyledi.

Başhekim Uzun, Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye ilk kez tam kapanmaya geçiyor. 17 günlük tam kapanma 29 Nisan perşembe saat 19.00'da başlayacak ve 17 Mayıs Pazartesi 05.00'a kadar devam edeceğini belirtti. Başhekim Uzun, Acil ameliyatlar dışında ise diğer ameliyatların yapılmayacağını söyledi. Nizip Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Burak Utku Uzun, vatandaşların randevu aldıktan sonra telefonlarına gelen mesajları kolluk kuvvetlerine göstermeleri halinde herhangi bir cezai işlemle karşılaşmayacaklarını ifade etti.