Nizip’te onlar öncülük etti hayırseverler destek verdi

Nizip’te onlar öncülük etti hayırseverler destek verdi

Geçtiğimiz ay Nizip ilçesi İstiklal mahallesinde elektrik kontağı nedeniyle meydana gelen yangında beşikte bulunan 1 buçuk yaşındaki Ahmet ve 4 yaşındaki Abdurrahman'ı Al Alu, yanarak hayatını kaybetmişti.

Acı çığlıkların adresi Nizip ilçesi. İddiaya göre anne Sara Al Alu, Beşikte bulunan 1 buçuk yaşındaki oğlu Ahmet ve 4 yaşındaki Abdurrahman'ı evde bırakarak kayınvalidesinin yanına gitti. Kısa süre sonra döndüğünde elektrik kontağı nedeniyle meydana gelen yangında İki çocuk, alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetmişti.

Yangın sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nizip Kaymakamlığı, Nizip Emniyet Müdürlüğü, Nizip Jandarma Komutanlığı, Türk Kızılayı Nizip Şubesi, İHH Nizip Şubesi,  Nizip Gönül Köprüsü kurucusu ve Gönüllerin muhtarı olarak bilinen Emine Polat, İHA Muhabiri hayır ve işleri bilinen Beyhan Sağlam, Mali Müşavir Halil Sağır ve hayırseverler harekete geçirerek hasar gören evi yeniden oturulabilir hale getirmek için kolları sıvadı. Hayırverlerden alınan desteklerle evin elektrik aksamı, boyası, mutfak dolapları, perdesi, oturma gurubu, yatak odası, televizyonu kısacası herşeyi yeniden dizayn edildi.

Hayırseverlere öncülük eden Nizip Gönül Köprüsü Başkanı ve Gönüllerin muhtarı Emine Polat ve İHA Muhabiri ve hayır işleri bilinen Beyhan Sağlam,  bizlere destek veren başta Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet Diki, Türk Kızılayı Nizip Şube Başkanı Mehmet Genç, İHH Nizip Şube Başkanı Celal Demir, Mali Müşavir Halil Sağır ve evin yeniden dizaynını sağlayan firmalardan boya malzemeleri ve tüm tadilat işlemleri yapan Çetin İnşaat Fatih Çetin, Elektrik malzemeleri ve Aydınlatma Gold Aydınlatma Mehmet Emin Çiçek , Evin Kapıları Yapı Denetim İsmail Yılmaz, Perdeler Sanat Perde Hüseyin Yiğit, Su tesisatı Karlı Tesisat, Burhan Karlı, Mutfak dolaplarını hayırseverlerin katkılarıyla sağlayan Murat Aydın'a teşekkür ettiler.
Öte yandan Al Alu, aile fertleri ise tüm hayırseverlere NRT aracılığı ile teşekkürlerini ifade ettiler.