Nizip’te 'Dünya Yetimler Günü' İftar Programı

Nizip’te 'Dünya Yetimler Günü' İftar Programı

Nizip Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Nizip Belediyesi tarafından Her yıl Ramazan ayının 15. günü olarak kutlanan “Dünya Yetimler Günü” nedeniyle organize edilen iftar programı düzenledi.

Nizip Hasan Hüseyin Akdoğan Mesleki ve Anadolu Lisesindeki düzenlenen programda; iftar öncesi, çocuklarımız için oyunlar, gösteriler ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

Çocuklarımızın Gönüllerinin ve dualarının alındığını bu günün bizler için oldukça önemli olduğunu belirten Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, şunları kaydetti: Onlar bizim için “Yeryüzünün Kutlu Emanetleridir.” O yüzden bizlerin görevi bu emanetlerin yüzlerini güldürmek gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda herkes üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Bugün bu programda çocuklarımız ve aileleri ile beraber iftarımızı açacağız. Allah bu mübarek aylarda bol bol hayırlar yapmayı nasip etsin. Ramazan-ı Şerifin tüm insanlığa, bolluk, bereket, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum.

Çocuklarımız için çeşitli etkinliklerin yapıldığı programa, Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Cağlar , Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Emniyet Müdür Vekili Ahmet Yücel, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mustafa Doktoroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Demir, Nizip İlçe Sağlık Grup Başkanı Duygu Ayabakan, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mehmet Özaslan ve yetim aileleri iftar programına katıldı