Nizip Fıstıkçılar Sitesi Çalışma Saatlerine Tam   Kapanma Ayarı

Nizip Fıstıkçılar Sitesi Çalışma Saatlerine Tam   Kapanma Ayarı

Nizip Fıstıkçılar Sitesi Çalışma Saatlerine Tam   Kapanma Ayarı

Nizip Ticaret Borsası olarak pandemi süreci boyunca bir yandan ticaretin güç kaybetmemesi için mücadele ederken, bir yandan da üyelerimizin ticari faaliyetlerini minimum riskle gerçekleştirilmesi için girişimlerde bulunuyoruz. Pandemi öncesinde olduğu gibi pandemi sürecinde de üyelerimizin sorunlarını, talep ve önerilerini değerlendirerek ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde dile getirmeye gerekli adımları atmaya devam ediyoruz. 
Bilindiği üzere T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 26.04.2021 tarihinde yayımlanan "Tam Kapanma " konulu genelge ile hali hazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine ek olarak 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00’ dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar sürecek Ülke genelini kapsayacak şekilde tam kapanma uygulanacağı belirtilmiştir. 
Fıstıkçılar Sitesinde faaliyet gösteren Borsamız üyeleri, söz konusu tam kapanma sürecinde kendilerinin de muafiyet kapsamına alınması ve ticari faaliyetlerinin devam ettirilmesi hususunda Borsamızdan destek talep etmişlerdir. Üyelerimizin bu talebini ivedilikle değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim SARI, Gaziantep Valiliği, Nizip İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ile görüşerek Fıstıkçılar Sitesinde faaliyet gösteren esnaflarımızın muafiyet kapsamına alınması hususunda gerekli izinlerin alınması için taleplerini iletmiştir. 
Buna göre alınan karar doğrultusunda tedarik zincirinin aksamaması için Nizip Fıstıkçılar Sitesi sabah saat 08:00 ile öğleden sonra saat 15:00’e kadar çalışmalarını sürdürebilecektir. Alınan diğer bir karar ise Fıstıkçılar Sitesinin Resmi tatillerde ve hafta sonları kapalı olacağı bildirilmektedir. Kendi adına vergi kaydı bulunmayan esnaflara ve sigortası olmayan çalışanlara kesinlikle izin verilmeyecek olup sokak kısıtlamasını ihlalden cezai işlem uygulanacaktır. İşyerlerimizin mümkün olduğunca az kişi (Çalışan)  bulundurmaları ve maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyma hususunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyor ve hayırlı bir sezon geçirmelerini diliyoruz.
Bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla.