Nizip Belediyesi Haşerelerle Mücadele Ediyor

Nizip Belediyesi Haşerelerle Mücadele Ediyor

Nizip Belediyesi Haşerelerle Mücadele Ediyor

Nizip Belediyesi vatandaşların sağlığını korumak adına sivrisinek, karasinek, kene, pire gibi uçucularla bilimsel bir şekilde mücadele ediyor.

İlçe halkının haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ekipleri, yaz ayının gelmesi ile çalışmalarını hızlandırdı. Gündüz saatlerinde özellikle sineklerin üreme alanları olabilecek durgun su alanları, yeşil alanlar, kanal, fosseptik kuyuları gibi yerlerde etkin bir şekilde ilaçlama yapan ekipler, akşam saatlerinde de ana bulvarlar, park ve yeşil alanlar ile birlikte ağaçların yoğun olduğu mahalle ve sokak aralarında ilaçlama çalışması yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ‘’Amacımız vatandaşlarımızın sineklerden ve sinekler vasıtasıyla meydana gelebilecek rahatsızlardan uzak rahat bir yaz geçirmelerini sağlamak. Bu nedenle halk sağlığını ilgilendiren konularda belediyemiz üzerine düşen her türlü vazifeyi büyük bir hassasiyetle yerine getiriyor. Yaz aylarında sinek ve haşereyle mücadeleye devam edeceğiz" dedi.