DEPRESYONDAYIZ

DEPRESYONDAYIZ

Ekonomik çöküntü, işsizlik, ailevi sorunlar, pandemi psikoloji yüzünden insanlarımız depresyona girmiş durumda. Çevremize bakıyoruz huzursuzluk, mutsuzluk ve güvensizlik had safhalara çıkmış durumda. Son günlerde ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde yaşanan olaylar bunları açıkça ortaya çıkarmaktadır. Depresyona giren kişiler maalesef intihar eylemine başvuruyorlar. Diğer yandan ise cinayetlerde artmış durumda görülüyor. Özellikle gençlerimiz en küçük bir problemden sonra maalesef istenmeyen olaylara müracaat etmektedirler. Gençlerimize islami çerçevede ahlak ve maneviyatı aşılayamazsak maalesef başka yönlere kaymaktadırlar. Burada toplum olarak herkese görev düşmektedir. Son haftalarda görülen bu olaylar kalplerimize hançer gibi saplanıyorken birde Irak’tan gelen şehit haberleriyle tam manasıyla morallerimiz bozuldu, kalplerimiz yaralandı. Rabbim şehit olan kardeşlerimize rahmet eylesin, acılı ailelerine sabırlar ihsan etsin.
EKONOMİK ÇÖKÜNTÜYÜ AŞMALIYIZ
Dünyada ve ülkemizde korona virüs vakasından dolayı ekonomik çöküntü yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Tüm ülkeler bir yandan salgınla mücadele ederken diğer yandan da ekonomik olarak çözüm üretmeye çalışmaktadırlar. Dünya genelinde ekonomileri alt-üst eden ve dengeleri değiştiren korona virüs aşı çalışmaları da devam ediyor. Çin, Almanya, ABD ve Rusya virüs aşılarında seri üretime geçti ve insanlara vurulmaya devam ediyor. 
Korona virüs sadece ekonomileri sarsmadı, eğitim sistemlerinin de çökmesine neden oldu. 2020 yılında tüm dünyada eğitim aksadı ve 2021 yılında bu aksama devam etmektedir. Eğer kalıcı çözüm üretilemezse dengeler daha da değişecek gibi görünüyor. İnşallah virüs yok olurda tüm dünya kendini toparlamaya başlar.
2021 yılı sonbaharında inşallah hayat normale döner ve insanlarımız depresyondan ve ekonomik çöküntüden kurtulur.