ANKARA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİ’NDE YENİ BAŞKAN MEHMET GÜRPINAR

ANKARA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİ’NDE YENİ BAŞKAN MEHMET GÜRPINAR

ANKARA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİ’NDE YENİ BAŞKAN MEHMET GÜRPINAR

GAZİANTEP’İN ANKARADAKİ ORTAK SESİ VE GÜCÜ OLACAĞIZ

Ankara Gaziantepliler Derneği gerçekleştirdiği olağan genel kurulu ile Yönetim Kurulu Başkanı olarak Mehmet Gürpınar’ı seçti. Yeni Başkan Gürpınar, “Yeni dönemde de Derneğimiz Başkentte Gaziantep’imizi temsil eden sivil toplum örgütü olmanın sorumluluk bilinciyle Gaziantep’in tanıtımına, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine her platformda destek ve katkı vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Ankara Gaziantepliler Derneği olağan genel kurulda, TBMM Bürokratı Gaziantepli Mehmet Gürpınar’ı oy birliği ile başkan seçildi. Yönetimi ile yeni görevine başlayan Başkan Gürpınar, “21 Şubat 1989 yılında Gaziantep’in kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla kurulan derneğimiz, Ankara'da yaşayan Gaziantepli hemşerilerimizin birlik, beraberlik ve dayanışmalarını sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenlemekte, Üniversite eğitimi için Ankara’ya gelen maddi durumu iyi olmayan Gaziantepli öğrencilerimize hayırsever hemşerilerimizden burs sağlayarak gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktadır. Derneğimiz 32 yıldır Ankara’da Gaziantep ve Gazianteplilere hizmet etmenin onur ve gururunu yaşamaktadır” dedi.

SANAL DERNEKLERE KARŞI 32 YILDIR DİMDİK AYAKTA

Başkan Gürpınar, birçok sanal derneğin yalnızca tabelasının bulunduğu fakat icraat noktasında geride kaldıklarını vurgulayarak 32 yıldır ayakta duran tek dernek olduklarını belirtti. Başkan Gürpınar, Gaziantep’in Ankara’daki ortak sesi olacaklarını belirterek, “Yeni yönetim kurulumuz Bürokrat, Doktor, Avukat, İş adamı ve sanatçı mesleklerine sahip hemşerilerimizden oluşmaktadır. Yeni dönemde de Derneğimiz Başkentte Gaziantep’imizi temsil eden sivil toplum örgütü olmanın sorumluluk bilinciyle Gaziantep’in tanıtımına, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine her platformda destek ve katkı vermeyi amaçlamaktadır. Kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleriyle koordineli etkinlikler gerçekleştirerek Gaziantep ve Gazianteplilerin Ankara’daki ortak sesi ve gücü olmayı hedeflemektedir” ifadelerine yer verdi.

Yönetim Kurulu Şöyle;

Başkan : Mehmet Gürpınar (Bürokrat / TBMM)

Başk. Yard. : Mehmet İspir (Emk. Bürok. / Emniyet)

Başk. Yard. : Adnan Tatar (İş Adamı)

Genel Sekr. : Aycan Güçlü (İş Kadını / Gay.Men. Dan.)

Sayman : Ekrem Karacan (Öğretmen /Tercüman)

Üyeler; Dr.Peyman Altan (Doktor), Mehmet Yılmaz (Bürokrat/ Enerji Bak), Cumhur Böler (Opera Sanatçısı), Av. Mustafa Kaya (Avukat)

Denetim Kurulu

Bülent Samlı (İş Adamı), Mehmet Çapan (Müfettiş/ İçişleri Bak.), Şahin Kılıç (İş Adamı)

Onur Kurulu

Muharrem Dalkılıç, Doç. Dr. Süleyman Hengirmen, Dr. Mehmet Apikoğlu