Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı’nın “25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşu” nedeniyle yayınladığı basın bildirisi

Türk milletinin ordusu dağıtılmış, silahları toplatılmış, bitap düşürülmüş bir vatan konumunda iken, Antep Savunması öyle bir zamanda başlamıştır ki, Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk bütün Antep halkı Fransızların haksız işgaline karşı toplu bir direniş ş


Ülkeyi güçlü, milleti büyük yapan fedakârlıktır. Bu toprakların ne fedakârlıklarla ve güçlüklerle kazanıldığını asla unutmamalıyız. Bugünde birliğimize, bütünlüğümüze, vatanımıza ve bağımsızlığımıza yönelecek her türlü saldırıya karşı, kahraman ecdadımızdan aldığımız güç ve inançla aynı kararlılık ve azimle karşı koyacak güçteyiz.
Bu bağlamda Gaziantepliler, kurtuluş yıllarında düşmana karşı gösterdikleri üstün direnişle, vatanımızın diğer illerindeki direnişlere de örnek oldukları gibi, bugünde sanayi ve ticaret alanında gösterdikleri muvaffakiyet, yarattıkları üretim ve istihdamla ülke ekonomisine katkıda bulunmakla birlikte kalkınmada da önderlik ve model olarak gösterilen marka bir şehir olmuştur.
Milli mücadele döneminde aç, susuz ve başlarına yağan mermilere rağmen destansı bağımsızlık savaşı ile tüm dünyaya örnek olan bu şehrin insanları olarak bizler, şehitlerimiz ve gazilerimizle ne kadar gurur duysak azdır diyor, ebediyete intikal etmiş olanlara ALLAH’tan rahmet diliyorum.
Bu vesile ile ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 92'inci yıldönümünde tüm hemşerilerimi kutluyor, şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anarken saygı ve selamlarımı sunuyorum. (25 Aralik 2013 15:42)