NİZİPSPOR’UN KALYON’DA ZORLU SINAVI


Gaziantep Süper Amatör Ligde şampiyon olan Nizipspor’un Bölgesel Amatör Lige (BAL) çıkması için Gaziantep Kalyon stadındaki zorlu 90 dakikadan galibiyetle ayrılması gerekiyor. Araban Belediyespor ile 5 Mayıs Pazar günü saat 15:00’da Play Out maçına çıkacak olan Yeşil Beyazlı ekipte hedef galibiyet alıp, Bal Ligine çıkmak olacak. 2018-2019 sezonuna yeni yönetimle başlayan Nizipspor’da ilk günden hedef olarak Bal Ligi belirlenmişti. Bal Ligine çıkmak için 26 haftalık ligin sonunda şampiyon olmak gerekiyordu. İşte Nizipspor 26 hafta sonunda ipi göğüsledi ve şampiyon oldu. Bal ligine katılmak için play out maçını kazanması gerekiyor. Şimdi şehirde herkes Nizipspor’un Bal Ligine çıkması için gayret göstermesi gerekiyor. Haydi Nizip el ele verip bu sene Nizipspor’u hak ettiği Bal Ligine çıkarmak için tüm gayretleri sarf edelim.

SÜPER LİGDE DURUM DEĞİŞTİ

Türkiye Süper Liginde ise işler tam anlamıyla karıştı. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü 2018-2019 sezonunu lider durumda bulunuyor. Ancak 29. Hafta sonunda Galatasaray aradaki puan farkını 3’e indirmiş durumda. Sezon sonuna 5 hafta kalırken Galatasaray ile Başakşehir arasında oynanacak olan mücadele sonucuna göre sezonun şampiyonu belli olacağa benziyor. 2018-2019 sezonunu ilk dört içerisinde tamamlayacak olan takımlar ise hemen hemen belli oldu. 29 hafta sonunda ligi ilk dört içerisinde tamamlayan takımlar Başakşehir, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor olarak gözümüze çarpıyor. Özellikle Beşiktaş ile Trabzonspor son 5 haftadır galibiyet almaları üst sıralara yükselmesine sebep oldu. Süper Ligde düşme hattında da Akhisar Belediyespor, Göztepe, Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Bursaspor ateş hattında bulunan son dört takım olarak sıralanıyor. Alt tarafta puanların birbirine yakın olması sebebiyle düşecek takımlar son haftaya kadar mücadeleye devam edeceğe benziyor.

GAZİANTEP’İN SÜPER LİGDE OLMAMASI

Gaziantepspor’un Süper Ligden düşmesinden ardından geçen sürede 2019-2020 sezonunda Amatör Lige düşmesi Gaziantep açısından sporda çok kötü bir tablo gösterdi. 1. Ligde mücadele eden Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ise bir türlü istediği sonuçları alamıyor. Geçen sezon play-off un son maçında penaltılarla kaçırdığı Süper Ligi bu sezon direk çıkmak için kolları sıvıyan Gazişehir bu hedefinden de uzaklaştı. Play-off maçları için ise sezon bitimine 4 hafta kaldı. Gazişehir ‘in play-off’a katılması için bu maçlarda başarı elde etmesi gerekmektedir.           

(26 Nisan 2019 08:56)