30 Eylül 2019 09:56

NTO’dan Öğrencilere 2000 Çift Ayakkabı Yardımı

NTO’dan Öğrencilere 2000 Çift Ayakkabı Yardımı

Nizip Ticaret Odası (NTO) tarafından eğitim yardımları kapsamında geleneksel hale getirilen ilköğretim öğrencilerine yönelik temsili ayakkabı dağıtım töreni düzenlendi.
Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin de katıldığı temsili tören İstiklal Ortaokulu’nda gerçekleşti.
Her yıl olduğu gibi 2019-2020 eğitim öğretim yılında da Nizip Ticaret Odası öğrencilere ayakkabı yardımında bulunduğunu belirten Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Nizip Ticaret Odası bu yılda öğrencilerimize İstiklal Ortaokulu’nda ayakkabı yardımı yapmaktadır. Nizip Ticaret Odası yöneticilerimiz sağ olsunlar Nizip’teki öğrencilerimize her konuda desteklerini esirgemiyorlar. Ben huzurlarınızda Nizip Ticaret Odası Başkanları’na, yönetim kuruluna ve üyelerine kurumum adına çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Temsili olarak İstiklal Ortaokulu’nda ayakkabı dağıtım töreni gerçekleştirdiklerini belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Biz oda olarak bu yardımları geleneksel hale getirdik ve mümkün olduğu kadar ayakkabı sayısını 2000’nin altına düşürmemeye çalışıyoruz.” dedi.
Gelen yardımlar azalsa da Nizip Ticaret Odası olarak üzerine ekleme yaptıklarını ifade eden NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimizi sevindirmek, başarılarına destek olmak amacıyla Nizip Ticaret Odası ve Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde böyle bir çalışma yürütüyoruz. Bu faaliyetlerin bir yardım gibi değil, yaklaşan kış şartlarında öğrencilerin başarını arttıracak bir motivasyon olarak görülmelidir. Öğrencilerimizin, ailelerine ülkemize ve topluma faydalı birer fert olması en büyük temennimizdir. Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında yapılan bu yardımların ihtiyaç sahipleri Nizip Ticaret Odası’nın müdahalesi olmadan tamamen Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlemektedir. Nizip Ticaret Odası sadece verilen listelere göre ayakkabıların okullara dağıtımını yapmaktadır. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, öğrencilerimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimize ve törenimize katılan Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’e şahsım, Nizip Ticaret Odası Yöneticileri adına çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Nizip Ticaret Odası’nın maddi ve manevi her zaman yanlarında olduğunu belirten Nizip Kaymakamı Kemal Şahin ise sözlerini şu şekilde sürdürdü; “ Nizip Ticaret Odası bu desteklerin en güzel örneğini geçen yıl eğitimde başarı töreninde göstermiştir. Eğitimde dereceler elde eden toplam 770 öğrenciye ödüllerini vermiştir. Geçen yıl yine 2000 öğrencimize ayakkabı yardımını yaptık bu yılda bu yardım devam etmektedir. Eğitime verilen destek hiçbir zaman boşa gitmez. Kim ne kadar eğitime katkı sağlarsa bunun karşılığını millet olarak alırız. Bu yardımların yapılmasında emeği geçen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Nizip Ticaret Odası üyelerine çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
  • Bu Habere Yorum Yaz

    Toplam 0 Yorum Yapıldı

  • Bu habere yorum eklenmedi, ilk sen eklemek ister misin?