Nizip'te 'Telafide Bende Varım' programı başladı

Nizip'te 'Telafide Bende Varım' programı başladı

Nizip’te 'Telafide Bende Varım' programına yüzlerce öğrenci başvurdu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlatmış olduğu 'Telafide Ben de Varım' programı Nizip'te okullarda başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları gidermek için telafi eğitimi süreci başladı. Nizip ilçe genelinde 21 Haziran - 2 Temmuz arasında başvuruların alındı. Öğretmenlerin gönüllü olarak görev aldığı "Telafide Ben de Varım" etkinliklerinde öğretmenler kişisel MEBBİS modülünden istedikleri faaliyete başvuru yaparak eğitimlere başladı.

'Telafide Bende Varım' programı kapsamında Nizip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni ve Milli Eğitim Bakanlığı Zeka Oyunları Formatörü Ali Kılıç, tarafından Nizip Müslüm Erdoğan İlkokulu’nda zeka oyunları kursu açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Zeka Oyunları Formatörü Ali Kılıç, çocuklarımızın çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirmek amacıyla 12 saatlik zeka oyunları kursu açtık, kursunuzda turnuva ve yarışmalarda oynanan oyunları öğreteceğiz, çocuklarımız hem eğlenecek hem de oyunları öğrenip turnuvalarda başarı göstereceklerini söyledi.

Kılıç, faaliyetler okullar başladığında da farklı gün ve saatlerde devam edecek. 'Telafide Ben de Varım' programıyla öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif, akademik gelişimlerinin artırılmasının hedeflendeğini ifade etti.

Nizip Müslüm Erdoğan İlkokulu Müdürü Nedim Nacar ise 'Telafide Bende Varım' programı ile öğrencilerin eksik kaldıkları dersleri tamamlayarak 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına hazırladıklarını söyledi.