15 Mayis 2019 08:24

Kaymakam Şahin Suriyelilerle iftar yaptı

Nizip ilçe Kaymakamı Kemal Şahin, Türk Kızılay tarafından “Ramazanda Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında, Suriyeli Misafirlere yönelik hizmet veren Geçici Barınma Merkezinde düzenlenen iftar programı


Nizip ilçe Kaymakamı Kemal Şahin, Türk Kızılay tarafından “Ramazanda Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında, Suriyeli Misafirlere yönelik hizmet veren Geçici Barınma Merkezinde düzenlenen iftar programına katıldı.

Kızılay yetkilileri ve İlçe Müftüsü Musa Çiftçi ve kamp idarecilerinin katıldığı iftar programında Suriyelilerle bir araya gelen Kaymakam Şahin, iftar öncesi onlarla bir süre sohbet etti.

Kaymakam Şahin, Suriyeli misafirlerle Ramazan vesilesiyle birlikte iftar yapmak için bir araya geldiklerini belirterek, "Allah'ım bu mübarek Ramazan ayında tutmuş olduğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kadir Gecesini hep birlikte en güzel şekilde idrak etmeyi nasip eylesin. İnşallah Suriye'deki savaş en kısa zamanda son bulur ve Suriye'nin gerçek sahibi olan siz değerli misafirlerimiz de en kısa zamanda vatanınıza kavuşursunuz" dedi.

İlçe Müftüsünün duasıyla birlikte açılan iftarın ardından Kaymakam Şahin, Kızılay yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  • Bu Habere Yorum Yaz

    Toplam 0 Yorum Yapıldı

  • Bu habere yorum eklenmedi, ilk sen eklemek ister misin?